بهترین روش برای خارج شدن از ریپورت تلگرام این است که : درخواست رفع ریپورت از طریق چت با پشتیبانی انجام می گردد . این یک روش کاملاً جالب برای خروج از حالت ریپورت تلگرام است است که کاربر به سرعت پاسخ می گیرد البته این روش نیازمند تسلط کافی فرد به زبان انگلیسی است است چرا که کاربر باید قادر باشند به صورت آنلاین و به زبان انگلیسی با پشتیبانی تلگرام چت کند . برای انجام این کار باید مراحلی که در زیر گفته می شود ، انجام دهد :

کاربر وارد تلگرام شده و گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب نماید ، سپس از داخل تنظیمات باید گزینه Ask a Question انتخاب کند و سپس گزینه ASK A VOLUNTEER انتخاب نماید .
در چنین حالتی برای کاربر یک پنجره چت کردن باز می شود ، که از این طریق می‌تواند پیام خود را برای پشتیبانی تلگرام ارسال کند و از آن ها درخواست خروج از ریپورت تلگرام نماید .

راه حلی آسان برای خارج شدن از ریپورت تلگرام

شیوه دیگر خروج از ریپورت تلگرام از طریق استفاده از ربات اسپم بوت امکان پذیر است . در این شیوه فردی که دچار ریپورت شده با استفاده از یک ربات رسمی با نام Spam Info Bot از تلگرام درخواست رفع ریپورت میکند و در صورتی که کاربر سابقه اش چنان بد نباشد در یک مدت کوتاهی محدودیت هایی که بر روی اکانت وی اعمال شده است ، برداشته می شود و فرد از حالت ریپورت خارج می گردد .
برای استفاده از این ربات کاربر باید ابتدا ربات اسپم بوت (@spambot) را در اکانت تلگرام خود اجرا نموده و روی گزینه Start یا همان شروع کلیک کند تا از این طریق فعالیت ربات آغاز شود .

در چنین حالتی اگر اکانت تلگرام کاربر ، ریپورت شده باشد با پیامی به کاربر می فهماند که اکانتش دچار ریپورت اسپم شده است . سپس باید از گزینه های زیر صفحه گزینه This is a Mistake را انتخاب نماید .
صفحه ای برایش باز می شود که دو گزینه بله و خیر در آن وجود دارد و کاربر بایستی گزینه Yes را در این مرحله انتخاب کند .

در این مرحله باید گزینه No, I’ll never do any of this را برگزیند .
در مرحله آخر کاربر باید یک پیام برای تیم پشتیبانی تلگرام بنویسد و توضیح دهد که این اکانت به اشتباه ریپورت شده است و اکنون از تیم پشتیبانی می خواهد که آن را از حالت ریپورت خارج کند . متن پیام ارسالی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است .

نقش ربات اسپم در ریپورت تلگرام

متن ارسال شده می تواند متغیر و بر اساس سلیقه هر فرد باشد . پس از اینکه این مراحل پشت سر گذاشته شد ، ربات اسپم بوت تاریخ رفع محدودیت های اکانت کاربر را اعلام می کند .
خروج از ریپورت تلگرام با استفاده از درخواست از طریق ایمیل ممکن می شود . این یکی دیگر از روش هایی است که کاربران می‌توانند از آن جهت خروج از ریپورت تلگرام استفاده نمایند . درخواست خروج از ریپورت تلگرام باید به آدرس ایمیل spam@telegram.org ارسال گردد ، چون این دپارتمان فقط وظیفه رسیدگی به درخواست های ریپورت اکانت تلگرام را بر عهده داشته و ارسال ایمیل مستقیم به آن موجب سرعت بخشیدن به فرآیند خروج از ریپورت می‌ گردد . موضوع ایمیل هم باید گزینه SPAM باشد .

متنی که از طریق ایمیل برای خروج از حالت ریپورت تلگرام ارسال می گردد نیز مانند متنی که از طریق ربات اسپم بوت برای تیم پشتیبانی فرستاده می شود بسیار حائز اهمیت است و کاربران باید تلاش کنند پیام مناسبی را برای پشتیبانی تلگرام از طریق ایمیل بفرستند و طی این پیام باید به خوبی توضیح دهند که اکانت به صورت اشتباهی و خطا به حالت ریپورت اسپم در آمده است ؛ البته کاربران باید توجه نمایند که در پایان توضیحات خود حتما شماره تلفن اکانت تلگرام که دچار ریپورت شده و همچنین آیدی تلگرام خود را پیوست کنند تا پشتیبانی تلگرام به راحتی بتوانند جزئیات اکانت را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد . طی این روش اگر همه چیز آن طور که باید توضیح داده شود کمتر از ۲۴ ساعت اکانت کاربر از حالت ریپورت تلگرام خارج می گردد .