استوری گذاشتن
یکی از قابلیتهای که جالب است درباره آن در قسمت استوری بدانید این است که کاربران می‌توانند در استوری خود به طور کاملاً زنده با افراد فالوور یا دنبال کننده های شان ارتباط برقرار کنند برای پخش زنده کافی است کاربر به صفحه استوری در اینستاگرام خود رفته و بر روی گزینه پخش زنده کلیک کند در نهایت با فعال نمودن این گزینه اطرافیان وی می‌توانند با او ارتباطی دو طرفه و
به صورت زنده برقرار کنند و همچنین از او سوال بپرسند و یا کامنت بگذارند .

حالا می خواهیم بگوییم که بهترین زمان برای استوری گذاشتن چه زمانی است :

تقریباً بیش از ۵۰۰ میلیون استوری در اینستاگرام به صورت روزانه منتشر می گردد ؛ اما باید گفت که تقریباً ۲۵ درصد از این بازدید ها به دنبال کردن یک لینک ختم می شود ؛ در نهایت با این مقدار حجم از تعداد کاربران شانس دیده شدن برای افراد عادی کمتر به چشم می آید به ویژه اگر از اینستاگرام به عنوان کسب و کار استفاده شود .

در واقع هر فرد با توجه به زمان آزادی که برای خود انتخاب کرده و یا با توجه به عادت های روزانه خود به سراغ اینستاگرام رفته و آن را چک می کند و همچنین باید اختلاف زمانی کاربران را که در کشور های مختلف ساکن هستند را در نظر بگیریم . با این وجود باید افراد از ساعت شلوغی اینستاگرام آگاهی داشته باشند تا پست ها و استوری هایی را که در اینستاگرام می گذارند ، دیده شود .

البته باید دقت نمود که پیدا کردن بهترین زمان برای استوری گذاشتن در اینستاگرام خیلی مهم است و کاربران تا حد زیادی باید آگاه باشند که مخاطبانشان چه روزهایی در هفته و یا حتی چه ساعت هایی از روز را ممکن است بیشتر آنلاین شوند .

تحقیقات و بررسی هایی که در این باره انجام شده است نشان داده که بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام معمولاً در روزهای کاری می باشد و بیشترین بازدید ها معمولاً در روزهای شنبه دوشنبه و سه شنبه انجام می گردد و جالب است بدانید که روز های تعطیل کمترین بازدید در اینستاگرام است . بر این اساس می توان گفت بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام در طول روز صبح ، ظهر و عصر است چرا که غالباً بازدید های شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام قبل و بعد از شروع ساعت کاری و حتی پیش از خواب انجام می شود .

بهترین ساعت استوری گذاشتن به شرح ذیل است :

۴ صبح تا ۶ صبح
۸ صبح تا ۱۰ صبح
۱۲ ظهر تا ۲ بعدازظهر
۸ عصر تا ۱۰ شب

مخاطبان از نظر سنی و جنسی

برای اینکه کاربران بدانند مخاطبانشان از نظر سنی و جنسیت چه کسانی هستند و معمولاً چه روزهایی از هفته و یا چه ساعت هایی را در اینستاگرام می گذرانند ، می ‌توان از برنامه‌های آنالیزور در اینستاگرام کمک گرفت . این برنامه ها معمولاً پربازدیدترین پست ها و استوری ها را نیز به کاربران نشان خواهد داد و همچنین می ‌توان سلیقه مخاطبان و یا سبک و موضوع مورد نظر آن ها را کشف نمود .

مثلا در صورتی که اکانت یک کاربر تجاری است ، Instagram insight قابلیتی است که خود اینستاگرام در اختیار فرد قرار می‌دهد . کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند جنسیت ، زمان آنلاین شدن مخاطبان و سن آنها را بررسی کنند و یکی از مزایای این ابزار این است که هم آمار را برای کل پروفایل کاربر و هم به صورت کاملا جداگانه برای هر استوری و یا پستی ارائه می دهد ؛

در نتیجه با مشاهده کردن ری اکشن مخاطبان به استوری های مختلف در اینستاگرام کاربر می تواند با سلایق و علایق و همچنین رفتار آن ها آشنا شود .

یکی از نکات مهم دیگری که کاربران باید در خصوص استوری گذاشتن به آن دقت نمایند ، موضوع استوری در اینستاگرام است که توجه کافی کاربران را می طلبد . مثلاً استوری هایی که مربوط به خوراکی ها می شود معمولاً در هنگام صبح و ظهر بازدید بیشتری دارند ، اما استوری های مربوط به ورزش در صبح زود بازدید بیشتری داشته و استوری های مربوط به زیبایی پس از ساعت کاری بیشترین بازدید را دارند .

تعداد استوری در روز

تعداد استوری ها هم مقوله مهمی است که باید کاربران به آن توجه کنند و در این باره حتماً باید اعتدال را رعایت نمایند . پیشنهاد می شود که بیشتر از ۳ تا ۵ استوری در آن واحد منتشر نشود ، البته هر کاربر به میزان فعالیتی که در اینستاگرام دارد میتواند بین ۲۵۰ تا ۷۵۰ نفر را دنبال کند و مدت زمان زیادی نیاز است تا هر کاربر بتواند تقریباً همه استوری های فعال را ببیند و احتمال دیده نشدن استوری های برخی از کاربران نیز وجود دارد .

اگر یک کاربر زمان زیادی از آخرین پستش گذشته است توصیه می شود که یک استوری بگذارد ، در این صورت مخاطبان او را فراموش نمی کنند و در صورتی که ایده ای جدید برای استوری گذاشتن ندارد ، می تواند از پست های قدیمی خود استفاده کند و اگر که می خواهد پی در پی چندین استوری را منتشر کند همیشه باید استوری مهم تر را پیش از دیگر استوری‌ ها قرار دهد ؛ چرا که معمولا اولین و آخرین استوری بیشترین بازدید را دارد .