اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب و پرطرفدار است که روز به روز نیز به تعداد کاربران آن افزوده می شود. مدیران شبکه سه نوع اکانت در اختیار کاربران قرار داده اند تا متناسب با فعالیت خود و ویژگی های این اکانت ها بهترین نوع را برای خود برگزینند. هریک از این اکانت ها ابزارها و خصوصیات خاص خود را دارند. در ادامه با انواع اکانت و مزایا و معایب هریک و تفاوت اکانت معمولی و تجاری آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع اکانت های اینستاگرام

باید متناسب با نوع فعالیتتان در اینستاگرام و یا نوع کسب و کار خود یکی از اکانت های معمولی یا شخصی، کریتور و یا بیزینسی را انتخاب کنید.

آشنایی با اکانت معمولی

اکانت معمولی برای استفاده شخصی تعریف شده است. از این اکانت برای ارتباط با دوستان، آشنایان و اقوام استفاده می شود. این پیج را می توانید طبق میل خود به صورت عمومی و یا خصوصی تغییر دهید. تمامی امکانات اولیه از جمله ارسال پست و استوری، IGTV و لایک و کامنت برای این اکانت فراهم است. می توانید این پیج را به حساب های دیگر خود در شبکه های احتماعی دیگر از جمله توییتر و فیس بوک متصل کنید. تمامی امکانات ساده اینستاگرام برای این کانت قابل استفاده است. این اکانت برای افرادی مناسب است که علاقه ای به کسب درآمد از طریق اینستاگرام ندارند و نمی خواهند هیچ محصول و یا خدماتی را به کاربران دیگر بفروشند. در واقع می توان گفت علاقه ای به تمرکز روی محتوای منتشر شده خود ندارند.

آشنایی با اکانت کریتور

جدیدترین نوع اکانت اینستاگرام است که مناسب برای چهره های معروف، اینفلوئنسرها و همچنین انواع تولیدکنندگان محتوا می باشد. این اکانت در رده ای بالاتر از اکانت معمولی و در رده ای پایین تر از اکانت تجاری قرار دارد. اما از آنجا که در این مطلب قرار است در مورد تفاوت اکانت های معمولی با اکانت های بیزینسی صحبت کنیم به همین میزان توضیح بسنده می کنیم.

آشنایی با اکانت بیزینس

اکانت تجاری و یا بیزینسی شباهت بسیاری به اکانت کریتور دارد. این اکانت نقش بسزایی در مدیریت یک برند، تبلیغات و همچین بازاریابی یک کسب و کار ایفا می کند. کسب و کارها با داشتن اکانت تجاری می توانند خود را به تمامی کاربران از سراسر جهان معرفی کنند و در آن ها حس اعتماد و تایید را القا کنند. در واقع این حساب فروشگاه شماست و همچنین کسب و کارهای مختلف می توانند با این اکانت با مشتریان خود ارتباط بگیرند و محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. می توانید با حساب بیزینسی رشد کنید و به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید و در میان رقبا شناخته شوید. تمامی امکانات اکانت معمولی از جمله پست و استوری و امکاناتی از این دست برای پیج های بیزینسی نیز فعال است.

اکانت معمولی با اکانت تجاری

بررسی تفاوت های اکانت های معمولی و تجاری اینستاگرام

حال که با انواع اکانت های اینستاگرام آشنا شدید نوبت به بررسی تفاوت های اکانت های معمولی و تجاری می رسد. در واقع در این قسمت به شما خواهیم گفت که اکانت بیزینسی چه مزایایی دارد که باعث ایجاد این تفاوت ها شده است. البته این دو اکانت تنها دو تفاوت اصلی با یکدیگر دارند. اول اینکه اکانت تجاری را بر خلاف اکانت معمولی نمی توانید به حالت خصوصی تغییر دهید. دوم اینکه اکانت تجاری را تنها می توانید به حساب فیس بوک خود متصل کنید.

ویژگی های اکانت تجاری نسبت به اکانت معمولی

۱.اکانت های تجاری از ابزاری به نام Insight بهره مند هستند که با استفاده از آن می توانند مخاطبان، پست ها و استوری ها و میزان تعامل مخاطبان با پست ها را تجزیه و تحلیل کنند و از این طریق ایرادات خود را رفع کنند و برای موفقیت هرچه بیشتر تلاش کنند.

۲.کسب و کارها می توانند برند و محصولات خود را تبلیغ کنند و میزان بازخورد آن ها را بررسی کنند.

۳.می توانید برای خود یک دسته بندی تجاری ایجاد کنید.

۴.می توانید برای خود یک فروشگاه اینترنتی بسازید و محصولات مورد نظرتان را در پست ها تگ گذاری کنید.

۵.می توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و با استفاده از ابزارهای مدیریت پیام فیلترهای مناسب را برای دایرکت خود تنظیم کنید.

۶.می توانید پرداخت ها و محتوای برند خود را مدیریت کنید.

۷.می توانید با استفاده از برنامه های تعریف شده برای اینستاگرام پست های خود را زمان بندی کنید.

۸.می توانید اکانت بیزینسی خود را توسط اینستاگرام تایید کنید.

۹.در صورت تایید اکانت و یا داشتن بیش از ۱۰۰۰۰ هزار فالوور می توانید از امکان قرار دادن لینک در استوری استفاده کنید.

۱۰.می توانید به پروفایل خود قابلیت Call To Action را اضافه کنید.

چه کسانی به اکانت معمولی نیاز دارند؟

اگر فقط هدف شما گشت و گذار در اینستاگرام است و تنها می خواهید با دوستان و فالوورهای خود در ارتباط باشید، محتوای جدید ببینید و از پیج های دیگر بازدید کنید بهتر است اکانت معمولی را برای خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: پیج بیزینس اینستاگرام همراه با 5 ویژگی بینظیر

چه کسانی به اکانت بیزینسی نیاز دارند؟

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که ارائه دهنده محصولات و یا خدمات هستید و می خواهید علاوه بر مشتریان خود آن ها را به کاربران دیگر نیز معرفی کنید. اگر صاحب یک کسب و کار محلی هستید و می خواهید مشتریان بیشتری به خود جذب کنید و در واقع اگر می خواهید از اینستاگرام به عنوان یک ابزار برای کسب سود بیشتر استفاده کنید بهتر است یک اکانت بیزینسی برای خود دست و پا کنید.

چگونه اکانت معمولی را به اکانت بیزینسی تبدیل کنیم؟

حال که با تفاوت اکانت معمولی با اکانت تجاری در اینستاگرام آشنا شدید. شاید در آینده بخواهید حساب کاربری خود را به انواع دیگر تغییر دهید. برای انجام این کار وارد پروفایل شده و سپس وارد تنظیمات شوید. اگر اکانت شما بیزینسی باشد و بخواهید به اکانت معمولی تبدیل کنید در پایین لیست می توانید گزینه Switch to Perofessional Account را انتخاب کنید.

کلام پایانی

در این مطلب با انواع اکانت و تفاوت اکانت معمولی با اکانت تجاری در اینستاگرام آشنا شدید. می توانید متناسب با استراتژی خود و هدفی که از استفاده از اینستاگرام دارید حساب کاربری مناسب را برای خود انتخاب کنید.