پست گذاشتن در اینستاگرام

برنامه کاربردی اینستاگرام که اکانت های متفاوت با فالوورهای زیاد و کم در بخش های مختلف در حال‌ فعالیت است. درحال‌حاضر اپلیکیشن بزرگ اینستاگرام، یک شبکه ی اجتماعی و هم فروشگاهی عظیم محسوب می شود. پیج های کاری‌ و بیزینسی که هر کدام به نحوی‌ و در شاخه ای مشغول هستند با هم در رقابت هستند و جزئیات باعث می شود که در رقابت دلیل برتری می شود.

یکی‌از این جزئیات که دلیل برتری پیج می شود، زمان منتشر کردم پست می باشد. الگوریتم اینستاگرام به نحوی است که پست هایی که احتمال علاقه مخاطب به آن هاست بیشتر است، زودتر و سریع تر از سایر‌ پست ها نشان داده می شود معمولا این روزها و با پیشرفت تکنولوژی افراد وقتی خسته از کار به خانه بر می گردند، بعد از تعویض لباس خود، اولین کارشان چک کردم اینستاگرام است که بهترین پست از دید آن ها پست های سرگرم کننده و جالب است.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

به نظر شما بهترین زمان برای انتشار و گذاشتن پست در صفحه ی اینستاگرام چه موقع است؟

و اینکه چه پستی را باید چه ساعتی گذاشت؟در رسیدن به پاسخ این سوالات میتوانیم مواردی را ذکر کنیم.

در ابتدا بدانیم که فالورهای‌ ما چه اشخاصی هستند، منظور از اشخاص،یعنی چه زمان هایی اینستاگرام خود را چک می کنند. این مورد،موردی بسیار مهم و اساسی است که به تایم آزاد و غیر کاری فالورهای ما بستگی دارد.
برای مثال:
اگر‌ زنان خانه دار مخاطب و فالور شما هستند، مسلما در طول روز وقت آزاد بیشتری دارند، یا اگر شاغل هستند بعد از اتمام کارشان زمان خوبی برای گذاشتن پست است. پس با این تحقیق ما می‌توانیم با شناختن فالوورها، بهترین زمان برای گذاشتن را معین کنیم. از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که به شناساندن مناسب ترین زمان گذاشتن پست کمک خواهد کرد، محتوای شما می باشد.

ساعت مناسب پست گذاری

باید به این نکته توجه کنید که فالوورها در زمانی چگونه محتواهایی را می پسندند. مسلما من که ساعت 7 عصر خسته از سرکار برگشته ام، آنچنان حوصله و توانی برای دیدن فیلم آموزشی ندارم و ترجیح میدهم کلیپ های سرگرمی و فان را ببینم و یا اینکه ترجی چه نمیدهم وقت ناهار در شرکت ویدئو ببینم. در این زمینه تجربه تعامل با کاربران بهترین راه میباشد. ما باید در مواقع و روزهای مختلف پست بگذاریم.

از تست کردن راه ها و شرایط متفاوت ترسی نداشته باشید.چون قطعا با آزمون و خطا کردن به نتیجه ی خوبی می رسید.برای مثال از فالوورها نظرسنجی کنید، که چه زمانی وقت بیشتری را برای چک کردن اینستاگرامشان می گذارند؟و در کنار این نظرسنجی چه خوب است که از استیکرهای استوری برای این سوالتان استفاده نمایید.

در بازه های مختلف زمانی، تحقیقاتی صورت گرفته است که با ذکر آن ها در ادامه به شما آموزش میدهیم که بهترین تصمیم چه می باشد. اولین بازه زمانی ساعات ۷تا۹ صبح است. در این بازه مخاطبان و فالوور ها به تازگی از خواب شبانه بیدار شده اند و معمولا هم بعد از بیدار شدن، ما‌دوست داریم که ببینیم که دیشب در موبایل شان و علی الخصوص اینستاگرام شان چه گذشته در نهایت ما‌ احتمال می دهیم که چک کردن برنامه اینستاگرام در این بازه زیاد است اما امکان دارد که تعداد شان آنچنان زیاد هم نباشد و به طور قابل قبول بازدهی دریافت نکنید.

بازه های مناسب پست گذاری

دومین بازه زمانی ساعات ۱۱تا۱۴ ظهر است.این بازه مخصوص استراحت و ناهار است.اگر‌ فالورها در محل‌ کار خود باشند، احتمال اینکه در تایم استراحتشان، اینستاگرام خود چک کنند وجود دارد.پس در این بازه تا می توانید از محتواهایی که در قالب عکس‌هستند پست کنید.سومین بازه زمانی ساعات ۵تا۷عصر می باشد.طبق تحقیقات انجام شده مشخص شد که افرادی که در حال بازگشت به خانه هستند احتمال اینکه اینستاگرام خود را چک کنند بالا می باشد.این زمان، موقعیت خوبی برای محتواهای کمدی و سرگرم کننده می باشد.

چهارمین بازه، بازه زمانی ۹تا۱شب می‌باشد. طبق تجربه و تحقیقات، مشخص شده که بهترین و موثر ترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام این ساعات می باشد زیرا مخاطبان و فالوورهای اینستاگرام در این زمان استراحت خواهند کرد و مسلما بالاترین بازدید در این زمان خواهد بود.این زمان بهترین زمان برای منتشر کردن پست های آموزشی است،علی الخصوص اگر‌مخاطبان شما آقایان هستند این زمان را از دست ندهید.
چند نمونه ترفند و راهکار برای انتشار پست در اینستاگرام ذکر میکنیم.

شما باید در اینستاگرام طوری باشید که فالوورها منتظر پست های شما باشند.اگه پیجی پرطرفدار دارید و مخاطبانتان در انتظار پست های شما هستند،برایشان ساعت انتشار پست را تعیین نمایید.