گذاشتن استوری

یکی از پرکاربرد ترین قابلیت هایی که اینستاگرام برای کاربران خود ایجاد کرده است ، گذاشتن استوری در اینستاگرام است که جایگاه آن در دایره های اطراف تصویر پروفایل کاربران می باشد . معمولاً روزانه ۲۵۰ میلیون نفر از مردم جهان از این قابلیت استفاده می‌کنند .

کارایی استوری یا داستان های اینستاگرام این است که به کاربر این اجازه را می دهد تا رویداد های روزانه خود را با اطرافیانش به اشتراک بگذارد ، مثلاً از مکان هایی که سفر رفته و یا نقاط دیدنی جهان و یا موضوعات دیگری همچون اخبار روزانه ، عقاید ، تصاویر جذاب ، هنر ، فیلم های طنز و متنوع که به مدت ۲۴ ساعت در صفحه اینستاگرام کاربران قرار دارد .

اگر میخواهید نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام را یاد بگیرید ما را تا پایان همراهی کنید چرا که در ادامه خواهیم گفت بهترین زمان استوری چه زمانی می باشد . برای وارد شدن به قسمت استوری ابتدا کاربر باید وارد صفحه شخصی خود شده و دکمه + آبی رنگ کنار تصویر پروفایل خود را لمس کند . پس از این مرحله برای گرفتن عکس روی دکمه دایره که در پایین صفحه قرار دارد ، کلیک کند و برای ضبط ویدیو نیز می‌تواند آن قسمت را لمس کرده و نگه دارد .

بهترین زمان برای گذاشتن استوری

اگر کاربر عکس یا فیلمی در گالری خود دارد که می‌خواهد آن را به‌عنوان استوری قرار دهد می‌تواند صفحه را به سمت بالا کشیده و عکس و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کند ؛ در نهایت کاربر باید برای گذاشتن استوری روی گزینه ” داستان شما ” کلیک کند .

کاربران می ‌توانند با نماد ” ذخیره ” تصویر یا فیلم مورد نظر را در گوشی موبایل خود ذخیره نمایند و با نماد ” فرستادن به ” میتوانند تصاویر یا فیلم مد نظر را برای دوستان و اطرافیان خویش ارسال کنند . در صورتی که اطرافیان کاربر استوری را مشاهده کنند آن استوری یا داستان شما برای افراد ناپدید می شود .

یکسری قابلیت‌هایی در بخش استوری در اینستاگرام وجود دارد که می توان به بوم رنگ ، پخش زنده و هندزفری اشاره نمود و هریک از این ها کارایی خاص خود را دارد که باعث جذب کاربران زیادی می شود مثلا بوم رنگ ها کلیپ های کوتاه و همچنین سرگرم کننده هستند که در فاصله زمانی کوتاهی چندین بار پخش می‌شوند و قابلیت مهم آن این است که کاربران می‌توانند آنها را در گوشی همراه خود ذخیره کنند .

گذاشتن استوری از گالری گوشی

برای تهیه یک فیلم کاربر دیگر نیازی به نگه داشتن و یا فشار دادن آن ندارد بلکه به راحتی می‌ تواند گزینه هندزفری در انتخاب گر قالب را کلیک کند که به فرد امکان ضبط یک فیلم را خواهد داد . هنگامی که کار بر روی دکمه هندزفری کلیک کند و آن را به مدت چند ثانیه نگه دارد یک زمان سنج برایش بر روی گوشی ظاهر شده که تا زمان شروع فیلم شمارش معکوس دارد ؛ در نتیجه پس از آن کاربر به راحتی می تواند تلفن خود را نگه دارد .

یکی از قابلیت های جذاب و خوبی که استوری دارد افزایش نشاط و سرگرمی به عکس های کاربران می باشد . برای کاربران یک سری فیلتر هایی وجود دارد که آن ها را قادر می‌سازد پس از عکس گرفتن و یا ضبط فیلم آن را به سمت راست کشیده و برای استوری خویش رنگ و قالب بهتری با توجه به سلیقه خویش انتخاب کنند و افراد همچنین می توانند با کلیک کردن بر روی نماد چهره در گوشه پایین سمت راست و انتخاب فیلتر از منو فیلتر های دیگری را به استوری خود بیفزایند .

فیلتر های صورت با توجه به نزدیک ترین چهره به دوربین ظاهر می گردد .

کاربران هنگامی که فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کنند با دکمه ای روبرو می شوند که مربوط به برچسب کنار متن و ابزار ترسیم می باشد . آن ها پس از افزودن برچسب های مورد نظر می ‌توانند آن را به بالا و پایین و چپ و راست حرکت داده و سایز آن را تغییر دهند ، مثلاً برچسب های جذاب و زیبای آن شامل تعطیلات ، عینک آفتابی خنده دار ، آب و هوا ، برچسب‌ های مکانی ، زمان فعلی ، روز های هفته و غیره می باشد .

قرار دادن پست در استوری

کاربران اینستاگرام فقط در یک صورت می توانند پست شخصی خود را در قسمت استوری قرار دهند که صفحه کاربر عمومی باشد و همچنین اجازه اشتراک مجدد پست های خود را داشته باشد ؛ چرا که برای به اشتراک گذاشتن پست شخصی در قسمت استوری ابتدا باید روی گزینه سپس روی افزودن پست به استوری در اپلیکیشن اینستاگرام خود و در نهایت روی گزینه ارسال کلیک کند ؛ در نتیجه کاربران باید با اشتراک گذاری در کنار داستان خود گزینه اتمام را کلیک کنند .