Guide اینستاگرام یکی از قابلیت هایی است که پیج های بیزینسی می توانند برای رونق و پیشرفت کسب و کار خود از آن استفاده کنند. این قابلیت در سال ۲۰۲۰ معرفی شد و در ابتدای امر محدود به امور بهداشتی و سلامت بود و یا برای یک موضوع خاص طراحی می شد. به عنوان مثال یک شخص می تواند با استفاده از قابلیت Guide یک دستورالعمل در کمتر از بیست دقیقه برای فالوورهای خود تولید کند. اما سرانجام ساخت این ویژگی برای همه کاربران در همان سال ۲۰۲۰ فراهم شد.

Guide اینستاگرام

 

Guide اینستاگرام راهی است برای کشف و پیدا کردن راحت نکات و توصیه ها از طرف کاربران و چهره هایی که مورد علاقه هر کاربر در اینستاگرام است. با استفاده از این ویژگی می توانید محتواهای اینستاگرام خود را دسته بندی و جمع بندی کنید و همچنین این محتواها را از اکانت های مختلف جمع آوری کنید. در واقع Guide گروه های محتوایی و یا آلبوم هایی هستند که در یک منبع واحد جمع آوری شده اند. با استفاده از این قابلیت می توانید محتواهای یکسان همچون مطالب آموزشی، اطلاعات مرتبط با یک محصول خاص و عواملی از این دست را در دسته های مرتبط با آن قرار دهید. در این صورت فالوورهای شما به جای اینکه مدت زمان زیادی را صرف پیمایش تمام پست های شما کنند، به راحتی می توانند به محتوای مورد نظر خود در پیج شما دسترسی داشته باشند.

نحوه تنظیم Guide اینستاگرام

برای تنظیم و ایجاد Guide اینستاگرام از صفحه پروفایل روی آیکون + کلیک کنید. از منوی باز شده پیش روی خود عبارت Guide را انتخاب کنید. در این مرحله باید نوع Guide را انتخاب کنید و سپس محتوای مورد نظر خود را ایجاد کنید. سه گزینه پیش روی شماست: محتوای پست ها، محصولات و مکان ها. هریک از آن ها که به محتوای تولید شده شما مرتبط است را می توانید انتخاب کنید.

توجه داشته باشید برای این قابلیت فقط می توانید فید پست های اینستاگرام را انتخاب کنید. یعنی پست ها و IGTV هایی که به اشتراک گذاشته اید و نمی توانید استوری ها را به بخش گاید اینستاگرام اضافه کنید. پست ها به صورت تصاویر کوچک قابل مشاهده هستند. هر پستی که اولویت بیشتری برایتان دارد را اول انتخاب کنید. پست ها به ترتیب انتخاب شما شماره گذاری می شوند و در هر آلبوم به ترتیب اولویت نمایش داده می شوند. در صورتی که تمایل دارید پست ها به ترتیب زمانی نمایش داده شوند ابتدا قدیمی ترین پست های خود را انتخاب کنید.

ایجادPosts Guide (پست ها)

برای Guide اینستاگرام مرتبط با پست ها می توانید هم از پست های خود و یا از پست هایی که ذخیره کرده اید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر می خواهید مطالب دیگران را در این بخش اضافه کنید حتما باید آن ها را سیو(بوک مارک) کرده باشید. در این بخش حداکثر می توانید ۳۰ پست به گاید اضافه کنید.

ایجاد Places Guide(مکان ها)

با استفاده از این قابلیت می توانید مکان خاصی را مشخص کنید و سپس پست هایی را انتخاب کنید که به آن مکان مرتبط هستند. برای شروع ابتدا مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید و حداکثر ۵ پست به ترتیب اولویت انتخاب کنید. اینستاگرام تمام محتواها از سراسر پیج هایی که به آن مکان مرتبط هستند را جمع آوری و بسته بندی می کند. در صورتی که شغل و یا فروشگاه شما در یک مکان خاص قرار گرفته با استفاده از این قابلیت می توانید به خوبی کسب و کار خود را برای کاربران برجسته کنید.

ایجاد Products Guide(محصولات)

ویژگی Guide اینستاگرام مربوط به محصولات و تولیدات این امکان را فراهم می کند تا بتوانید محتواهای مربوط به یک محصول خاص را در یک جا جمع آوری کنید. ابتدا باید عبارت Products Guide را انتخاب کنید و سپس از Instagram Shope یک گزینه را انتخاب کنید. می توانید در میان پیج های نشان داده شده فروشگاه هایی که دنبال می کنید را مشاهده کنید و یا حساب یک فروشگاه خاص را جستجو کنید. پس از انتخاب فروشگاه می توانید محصول مورد نظر و مرتبط با آن فروشگاه را انتخاب کنید. سپس پست هایی که به آن محصول ارتباط دارند را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تنها می توانید یک محصول را برای این نوع گاید انتخاب کنید.

نحوه قالب بندی Guide اینستاگرام

بعد از اینکه محتواهای مرتبط با Guide اینستاگرام را انتخاب کردید، روی آیکون Next کلیک کنید. سپس به صفحه قالب گاید بروید تا بتوانید جزییات مربوط به آن را تنظیم کنید. ابتدا باید یک عنوان انتخاب کنید. از عناوین واضح برای این مرحله استفاده کنید. می توانید برای هر گاید یک عکس مناسب انتخاب کنید. توجه داشته باشید عکس کاور گاید باید از یکی از پست های همان راهنما انتخاب شود. حال باید برای هر پست یک عنوان انتخاب کنید. می توانید توضیحات مختصری از هر پست را در این بخش وارد کنید. در صورتی که می خواهید پست های گاید را مرتب و یا برخی از آن ها را حذف کنید می توانید روی آیکون سه نقطه موجود در بالای هر Guide ضربه بزنید.

نحوه اشتراک گذاری یک Guide اینستاگرام

می توانید Guide اینستاگرام ایجاد شده را به اشتراک بگذارید و به این ترتیب کسب و کار خود را تبلیغ کنید. Guide را می توانید هم به صورت استوری به اشتراک بگذارید و هم آن را برای یک گروه و یا یک فرد خاص ارسال کنید. برای این کار روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و سپس عبارت Share را انتخاب کنید.

سخن آخر

در این مطلب با Guide اینستاگرام و امکان استفاده از آن برای دسته بندی محتوای پیج خود آشنا شدید. با استفاده از این قابلیت می توانید به کاربران خود برای رسیدن به محتوای مورد نظرشان کمک کنید و پیج و محصولات خود را تبلیغ کنید. Guide یک قابلیت کاربردی به خصوص برای پیج های تجاری محسوب می شود.