اینستاگرام شبکه اجتماعی فراگیر است که روز به روز نیز به تعداد کاربران آن افزوده می شود. به همین خاطر یادگیری فوت و فن آن برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. برقراری تماس تصویری یکی از قابلیت های تقریبا جدید اینستاگرام است که بسیاری از کاربران می توانند با استفاده از آن با افراد مختلف از سراسر جهان ارتباط برقرار کنند. اما سوالی که برای کاربران پیش می آید این است که آیا می توان تماس تصویری اینستاگرام را ضبط کرد یا خیر و اگر بله این کار چگونه ممکن است؟

خوشبختانه پاسخ مثبت است و شما می توانید تماس تصویری هایی که برایتان با ارزش است را ضبط کنید. البته این قابلیت به صورت پیش فرض در برنامه اینستاگرام گنجانده نشده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با راهکارهایی برای ذخیره تماس تصویری اینستاگرام آشنا شوید.

 ذخیره تماس تصویری

ضبط تماس تصویری اینستاگرام در گوشی های آی او اس و اندروید

گوشی های اندروید نسل جدید از قابلیت ضبط فیلم برخوردار هستند و به راحتی می توانید با استفاده از گوشی ویدئوی تماس تصویری را ضبط کنید. اما در صورتی که گوشی اندروید و یا آی او اس شما از این قابلیت برخوردار نیست باید یک اپلیکیشن مناسب برای این کار دانلود کنید. در ادامه با برخی از اپلیکیشن های ذخیره تماس تصویری آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

برنامه MNML Screen Recorder

ذخیره تماس تصویری

یکی از برنامه هایی که برای ذخیره تماس تصویری اینستاگرام می توانید از آن استفاده کنید اپلیکیشن MNML Screen Recorder است. ابتدا این برنامه را از منابع معتبر دانلود کنید. سپس برنامه را در گوشی خود نصب کرده و آن را باز کنید. در گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس وارد بخش Recording شده و گزینه Record Audio را انتخاب کنید. دوباره به صفحه اصلی برنامه برگردید و در قسمت پایین صفحه Record را انتخاب کنید. تایمر برنامه شروع به کار می کند و به شما پیغام می دهد که تمام محتویات صفحه ضبط خواهد شد. با زدن گزینه تایید، ضبط ویدئو آغاز می شود.

توجه داشته باشید در صورتی که برنامه درخواست مجوز استفاده از دوربین و یا دیگر مجوزها را داشت اجازه را صادر کنید. حال وارد اینستاگرام شوید. وارد دایرکت شده و کاربری که می خواهید تماس تصویری او را ذخیره کنید را انتخاب کنید. وارد صفحه چت او شده و روی آیکون دوربین فیلمبرداری در بالای صفحه کلیک کنید. پس از پایان تماس برای اتمام ضبط روی آیکون Stop(مربع) در نوار بالای گوشی کلیک کنید و یا وارد برنامه شده و روی Stop کلیک کنید. می توانید فیلم ضبط شده را مشاهده کنید و یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: بروز ترین ترفندهای اینستاگرام در سال 2021

برنامه AZ Screen Recorder  

ذخیره تماس تصویری

برنامه AZ Screen Recorder اپلیکیشن دیگری است که می توانید برای ذخیره گپ ویدئویی اینستاگرام از آن استفاده کنید. نحوه استفاده از این برنامه نیز همچون برنامه MNML است. می توانید آن را از منابع معتبر دانلود و نصب کنید.

برنامه Mobizen Screen Recorder

ذخیره تماس تصویری

برای ذخیره و ضبط گپ تصویری اینستاگرام ابتدا این برنامه را دانلود و نصب کنید. برنامه را باز کنید. یک سری آموزش های اولیه به کاربر داده می شود. برنامه یک آیکون شناور دارد که هر زمان که بخواهید می توانید از آن برای ضبط ویدئو استفاده کنید. در صورتی که برنامه فعال باشد، این نماد شناور به راحتی در دسترس کاربر قرار می گیرد. اینستاگرام را باز کرده و تماس تصویری خود را آغاز کنید. سپس روی آیکون شناور اپلیکیشن کلیک کنید. از بین ابزارها آیکون دوربین را انتخاب کنید. در پایان مکالمه آیکون Stop(مربع) را بفشارید.

کلام آخر

در این مطلب با روش های ذخیره تماس تصویری در اینستاگرام آشنا شدید. اپلیکیشن اینستاگرام از این قابلیت برخوردار نیست و باید برنامه های ضبط اسکرین گوشی همچون AZ Screen Recorder، Mobizen Screen Recorder و یا MNML Screen Recorder را دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید. توجه داشته باشید که حتما آخرین نسخه اینستاگرام را روی گوشی خود نصب داشته باشید تا بتوانید با کاربر مورد نظرتان ارتباط تصویری برقرار کنید.