داشتن فالوور زیاد یکی از مهم ترین مواردی است که برای موفقیت یک پیج اینستاگرامی از اهمیت بالایی برخوردار است. صاحبان پیج های بیزینسی از روش های بسیاری می توانند برای جمع آوری فالوور استفاده کنند که یکی از آن ها خرید فالوور است. اما همیشه این نگرانی برای آن ها وجود دارد که آیا فالوورهایی که خریداری می کنند فیک هستند یا نه. واقعی بودن و فیک نبودن فالوور بسیار با اهمیت است و در صورتی که به هنگام خرید فالوور به این نکته توجه نداشته باشید، عواقب مخربی در پی خواهد داشت. باید حتما از سایتی برای خرید فالوور اقدام کنید که از اعتبار آن اطمینان داشته باشید. برای پاسخ به این سوال که آیا فالوور فیک ریزش دارد یا خیر، بهتر است ابتدا با مفهوم فالوور فیک آشنا شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

فالوور فیک

فالوور فیک به چه معناست؟

ممکن است پیج هایی را مشاهده کرده باشید که بیش از یک میلیون فالوور داشته باشند. اما آیا به نظر شما همه آن ها واقعی هستند و در پیج فعالیت می کنند؟ پست ها را لایک می کنند و کامنت گذاری دارند؟ هر چیزی که تقلبی باشد به آن فیک می گویند. فالوورهای فیک نیز فالوورهایی هستند که هیچگونه فعالیتی اعم از لایک و کامنت در پیج انجام نمی دهند و تنها نوعی ظاهرسازی هستند و برای نشان دادن تعداد فالوور بالا مورد استفاده قرار می گیرند. با مشاهده فالوورهای یک پیج نمی توان به درستی تشخیص داد که چه تعداد از آن ها واقعی هستند و چه تعداد شامل فالوورهای فیک می شوند.

البته با یک حساب سر انگشتی می توان تشخیص داد که چه تعداد از فالوورها فیک هستند. مثلا فرض کنید پیجی ۱۰ هزار فالوور دارد. اما زمانی که پست های آن پیج را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که شاید نهایت ۲۰۰۰ لایک داشته باشد و یا کلا ۵۰۰ کامنت داشته باشد که این مطلب نشان دهنده این است که تعداد زیادی از فالوورهای پیج فیک هستند. اگر این منوال همچنان ادامه داشته باشد، قطعا به ضرر پیج خواهد بود.

چگونه فالوور فیک بسازیم؟

نمی توان به طور قطع گفت که فالوور فیک اصلا به درد موفقیت پیج نمی خورد. اما روش های بهتری هم وجود دارد که می توانید فالوور واقعی برای خود دست و پا کنید تا روز به روز به تعداد فالوورهای شما افزوده شود. شاید فالوور فیک آن هم به تعداد کم در اوایل ساخت پیج به دردتان بخورد که بتوانید با استفاده از آن فالوور بیشتری جذب کنید. اما در نهایت باید بهترین روش را برای پیدا کردن فالوور استفاده کنید که آن هم خرید فالوور واقعی از یک سایت معتبر است. برای ساخت فالوور فیک دو روش وجود دارد:

  • استفاده از نرم افزار
  • استفاده از ربات های سکه گیر تلگرامی

فالوور فیک با استفاده از نرم افزار

در این روش ساخت فالوور فیک که معمولا با استفاده از پراکسی ساخته می شوند، یک سری فالوور فیک ساخته شده و به اکانت مورد نظر شما اضافه می شوند. این روش کمترین قیمت را برای جمع آوری فالوور دارد. به دلیل اینکه همه اکانت ها فیک هستند و خیلی سریع ریزش می کنند. در این روش اکانت ها به سرعت به اکانت پیج تزریق می شوند. قیمت بسیار پایینی دارند و بیشتر برای امور تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند. البته توجه داشته باشید اکانت های فیکی که با این روش اضافه می شوند، خیلی سریع دچار ریزش شده و توسط اینستاگرام حذف می شوند.

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش برقراری تماس تصویری در اینستاگرام

فالوور فیک با استفاده از ربات های سکه گیر تلگرامی

در این روش خدمت دهنده یک سری ربات تلگرامی برای گوشی شخص می سازد و آن ها را پخش می کند. سپس استفاده کننده اکانت های خود را به برنامه اضافه می کند و با استفاده از فالو کردن پیج مورد نظر برای خود سکه جمع می کند. این روش نسبت به روش قبلی از اعتبار بالاتری برخوردار است. این ربات ها اغلب اکانت های واقعی به ظاهر فیک را برای پیج جمع آوری می کنند که احتمال زیرش آن ها از روش قبلی کمتر است.

در این روش فالوورهای جمع آوری شده، فیک های با کیفیت تری هستند و احتمال ریزش کمتری دارند و ماندگاری بالاتری دارند. فالوورها با سرعت پایین تری به پیج تزریق می شوند. این سرویس از قیمت بالاتری برخوردار است. اما با این حال همانطور که گفته شد، در این روش نیز احتمال ریزش فالوور وجود دارد و باید به  فکر روش مطمئن تری برای جذب فالوور باشید.

فالوور فیک بخریم یا نه؟

تعداد فالوور بالا برای مشتریان یک پیج به منزله اعتبار بالای آن پیج است. اما می توانید تعدادی فالوور فیک ماندگار حداقل تا ۱۰ هزار فالوور خریداری کنید و یا در صورتی که سفارش تبلیغ پیج می دهید تا ۵ هزار فالوور فیک می تواند مناسب باشد. اما زیاده روی در استفاده از فالوورهای فیک قطعا برای پیج شما ضرر و زیان به همراه خواهد داشت. در صورتی که تعداد فالوورهای فیک یک پیج بیزینسی زیاد باشد، باعث می شود تعاملات شما با فالوورها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و همین مسئله باعث کاهش رتبه شما در اینستاگرام می شود و امتیاز منفی برای پیجتان به همراه خواهد داشت.

در صورتی که همکاری فالوورها با پیج شما کم باشد، قطعا در ذهن فالوور واقعی این فکر تداعی می شود که بیشتر فالوورهای شما فیک هستند. از یک سو فالوور واقعی پیج شما را ترک می کند و از سوی دیگر اینستاگرام فالوورهای فیک را حذف می کند که در نهایت کسی که از این مسئله به شدت آسیب می بیند شما و کسب و کارتان خواهید بود.

فالوور فیک

ریزش فالوور فیک به چه عاملی بستگی دارد؟

ریزش فالوورهای فیک بستگی به روش ساخت آن ها دارد. روش ساخت فالوور با استفاده از ربات تلگرام روش بهینه تری است و ریزش کمتری دارد. اما نوع رباتی که استفاده می شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

فالوور قیمت مناسب از کجا بخریم؟

فالوورسیتی ارائه دهنده انواع بسته های خرید فالوور با قیمت مناسب و بدون ریزش می باشد. شما می توانید فالوورهای واقعی خریداری کنید و بدون اینکه نگران ریزش آن ها باشید و به این ترتیب روز به روز به تعداد فالوورهای خود اضافه کنید. در صورت نیاز به مشاوره در خصوص خرید فالوور و دریافت اطلاعات کامل از بسته ها می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.