یکی از قابلیت هایی که بیشتر شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام از آن برخوردارند تماس تصویری است؛ اما این روزها اینستاگرام بیش از هر شبکه دیگری محبوب شده است و بسیاری از افراد برای برقراری ارتباط با دوستان و اقوام خود از این اپلیکیشن استفاده می کنند. در این مطلب با تمامی فوت و فن های برقراری تماس تصویری در اینستاگرام و تنظیمات آن آشنا خواهید شد. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تماس تصویری در اینستاگرام

تنظیمات تماس تصویری

بهتر است پیش از هر چیز با تنطیمات تماس تصویری آشنا شوید.

۱. فعال سازی:

چت تصویری در آخرین نسخه اینستاگرام برای تمامی کاربران فعال است. به همین خاطر اگر از نسخه های قدیمی استفاده می کنید بهتر است اپلیکیشن را بروزرسانی کنید تا تمامی امکانات جدید برایتان فعال شود.

۲. عدم برقراری تماس تصویری

به دو دلیل ممکن است نتوانید چت تصویری برقرار کنید. اگر از نسخه بروز اپلکیشن استفاده نکنید آیکون دوربین برایتان نمایش داده نخواهد شد. پس بهتر است ابتدا برنامه را بروزرسانی کنید. ممکن است اینترنت شما ضعیف باشد و یا کلا قطع باشد که در این صورت باید تنظیمات اینترنت را بررسی کنید. توجه داشته باشید که هر دو طرف تماس باید از آخرین نسخه اپلیکیشن استفاده کنند تا بتوانند با یکدیگر ارتباط تصویری داشته باشند.

۳. فعال سازی اعلان تماس تصویری

برای اینکه اعلان های تماس تصویری را دریافت کنید، می توانید وارد صفحه پروفایل شوید. وارد قسمت تنظیمات (آیکون سه نقطه یا چرخ دنده) شوید و عبارت Notifications را انتخاب کنید. عبارت Direct massage را انتخاب کنید و در صفحه باز شده از بخش Video chat عبارت From every one را فعال کنید. اعلان تماس های ناموفق به دایرکت شما ارسال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بازیابی لایو با ساده ترین روش

۴. غیر فعال سازی تماس تصویری

در صورتی که دوست ندارید شخص خاصی بتواند با شما تماس تصویری برقرار کند تنها راه غیر فعال سازی اعلان های تماس های اوست، وارد صفحه چت کاربر مورد نظر شوید. روی تصویر پروفایل او واقع در بالای صفحه چت کلیک کنید. سپس عبارت Mute call notifications(بی صدا کردن اعلان های تماس) را غیر فعال کنید.

نحوه برقراری تماس تصویری با یک شخص

با استفاده از تماس تصویری می توانید با یک و یا گروهی از افراد ارتباط ویدئویی داشته باشید. برای برقراری چت تصویری ابتدا به بخش پیام ها که آیکون آن در صفحه اصلی اپلیکیشن به شکل هواپیمای کاغذی است وارد شوید. در صفحه باز شده می توانید حساب کاربری مورد نظر خود را سرچ کنید و یا اگر قبلا با او چت داشته اید، از لیست پایین صفحه فرد مورد نظر را انتخاب کنید. وارد صفحه چت شده و از بالای صفحه آیکون دوربین فیلمبرداری را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید اگر برای اولین بار است که وارد چت یک کاربر شده اید، ابتدا باید یک پیام برای او بفرستید تا آیکون دوربین برایتان نمایش داده شود. پس از ارسال درخواست تماس و تایید توسط شخص مقابل چت تصویری آغاز می شود. برای اتمام تماس می توانید آیکون ضربدر موجود در بالای صفحه را بزنید. در صورت تمایل می توانید از فیلترهای موجود در صفحه برای تماس استفاده کنید. برای این کار روی آیکون Effects در پایین صفحه کلیک کنید.

تماس تصویری در اینستاگرام

نحوه برقراری تماس تصویری با یک گروه (۳ تا ۴ نفره)

برای اینکه بتوانید با اعضای یک گروه که نهایتا چهار نفر هستند ارتباط تصویری داشته باشید، می توانید ابتدا یک گروه بسازید و یا وارد گروهی که قبلا ساخته اید شوید. سپس آیکون دوربین در بالای صفحه را لمس کنید. اینستاگرام این قابلیت را نیز برای شما در نظر گرفته است که در صورتی که تعداد شرکت کننده در چت زیر ۴ نفر باشند، اشخاص دیگری را نیز به چت دعوت کنید. برای این کار می توانید آیکون Add در پایین صفحه تماس را بفشارید و اشخاص مورد نظر را اضافه کنید.

آشنایی با آیکون های موجود در تماس تصویری

هنگامی که تماس تصویری برقرار می شود در بالای صفحه با چند آیکون روبرو خواهید شد.

  • آیکون دوربین: با استفاده از این آیکون می توانید تعیین کنید آیا شخص مقابل تصویر شما را می تواند ببیند یا خیر. با لمس آن تصویر شما قفل می شود و کاربر نمی تواند شما را ببیند. فقط شما تصویر او را خواهید دید.
  • آیکون میکروفون: با استفاده از این آیکون می توانید صدای تماس را قطع و وصل کنید.
  • آیکون دو فلش منحنی: با استفاده از این آیکون می توانید تصویر را بین دوربین های جلو و عقب تغییر دهید.
  • آیکون ضربدر: با استفاده از این آیکون می توانید چت تصویری را در صورت تمایل قطع کنید.

در پایین صفحه می توانید دو آیکون Media و Add را مشاهده کنید. با استفاده از Media می توانید پست و یا تصاویر را حین برقراری چت تصویری به اشتراک بگذارید. با استفاده از Add می توانید افراد دیگری را نیز به چت دعوت کنید.

کلام پایانی

در این مطلب با تماس تصویری اینستاگرام و تنظیمات آن آشنا شدید. چت تصویری یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام است که به صورت فردی و یا گروهی می توانید با افراد مختلف به صورت تصویری ارتباط برقرار کنید. شما می توانید حتی با افرادی که جزو فالوورهای شما نیستند نیز در اینستاگرام تماس داشته باشید.