یکی از اصطلاحات اینستاگرام که ممکن است روزانه بارها با آن مواجه شوید دایرکت اینستاگرام است. دایرکت به معنی مستقیم است و هنگامی که بخواهید با یک کاربر و یا تعداد محدودی از کاربران به صورت گروهی و به صورت مستقیم ارتباط بگیرید در اصطلاح باید به او دایرکت دهید. در این مطلب با هر آنچه که باید درباره دایرکت و ابزارهای آن آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دایرکت اینستاگرام کجاست؟

برای اینکه بتوانید با افراد به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید ابتدا باید اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود نصب کنید و یک حساب کاربری برای خود بسازید. فرض بر این است که تمامی مراحل ثبت نام را انجام داده اید. برای استفاده از دایرکت اینستاگرام ابتدا اپلیکیشن را باز کنید. در صفحه باز شده می توانید پست های جدید فالوورهای خود و همچنین استوری های آن ها ببینید. به این صفحه فید اینستاگرام گفته می شود. برای استفاده از قابلیت دایرکت می توانید علامت موشک کاغذی(فلش) موجود در بالای فید اینستاگرام را لمس کنید. در این قسمت با سه تب مواجه  می شوید: گپ ها، اتاق ها، درخواست ها. گپ ها کسانی هستند که قبلا با شما وارد چت شده اند. اتاق ها گروه هایی هستند که با تعدادی از کاربران به صورت مشترک وارد صحبت شده اید و همان گروه های شما هستند.

در صورتی که کاربری به شما پیام داده باشد، اما جزو فالوورهای شما نباشد ابتدا درخواستی مبنی بر اینکه آیا تمایلی به دریافت پیام از این شخص دارید یا خیر برایتان ارسال می شود. در صورتی که وارد صفحه دایرکت شوید می توانید این پیام ها را در قسمت درخواست ها مشاهده کنید. شما می توانید به هر شخصی که نام کاربری او را دارید دایرکت بدهید. تفاوتی ندارد آن ها را در لیست فالوور یا فالووینگ های خود داشته باشید یا خیر. می توانید در صفحه دایرکت تمامی افرادی که قبلا با آن ها صحبت کرده اید را نیز مشاهده کنید که به آن صندوق دریافت گفته می شود. در صورتی که پیج شما شخصی باشد تنها کاربرانی که با آن ها در ارتباط هستید را در صندوق دریافت می بینید. اما در صورت داشتن پیج های تجاری این صفحه به دو بخش General و Primary تقسیم می شود.

دایرکت

دایرکت پیج های بیزینسی چگونه است؟

پیج های کاری می توانند دایرکت اینستاگرام خود را به دو بخش تقسیم کنند. افرادی که تعامل بیشتری با آن ها دارند و جزو دوستان هستند در بخش Primary و بقیه افراد در بخش General قرار می گیرند.

چگونه در دایرکت پیام ارسال کنیم؟

برای ارسال عکس به یک کاربر علامت دایرکت اینستاگرام را در بالای صفحه لمس کنید. در قسمت جستجو در بالای صفحه نام کاربری مورد نظر خود را تایپ کنید و روی آن کلیک کنید. متن مورد نظر خود را تایپ کنید و سپس عبارت ارسال را لمس کنید. قسمت جستجو این امکان را به شما می دهد تا پیام های خود را به سه دسته دریافت ها، ارسال ها و خوانده نشده تقسیم بندی کنید.

دایرکت

چگونه در دایرکت عکس ارسال کنیم؟

برای ارسال عکس ابتدا مراحل گفته شده در مرحله قبل را طی کنید. سپس روی علامت دوربین موجود در پایین صفحه کلیک کنید. می توانید عکس جدید بگیرید. برای گرفتن عکس جدید روی علامت دایره کلیک کنید یا افکت های عکس را انتخاب کنید و سپس روی دایره سفید پایین صفحه کلیک کنید. در صورتی که می خواهید از گالری گوشی تصویری را انتخاب کنید، روی آیکون پایین صفحه که آخرین عکس گالری در آن مشاهده می شود کلیک کنید. عکس مورد نظرتان را پیدا کنید و آن را ارسال کنید.

در صورتی که می خواهید چند عکس را با هم ارسال کنید روی اولین عکس انگشت خود را گذاشته و نگه دارید تا شماره بخورد. سپس باقی عکس های مورد نظر را لمس کنید و از پایین صفحه بعدی را لمس کنید و سپس روی ارسال کلیک کنید. می توانید عکس ها را به صورت مستقیم نیز ارسال کنید. برای این کار روی آیکون عکس در کنار آیکون میکروفون کلیک کنید.

چگونه در دایرکت صوت ارسال کنیم؟

برای ارسال صوت علامت میکروفون موجود در پایین صفحه را فشار داده و نگه دارید و تا پایان صحبت انگشت خود را بر ندارید.

چگونه در دایرکت گیف ارسال کنیم؟

گیف فایل و شکلک های تصویری آماده هستند. برای ارسال گیف و انیمیشن می توانید روی آخرین آیکون موجود در پایین صفحه کلیک کنید و انیمیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چگونه تماس صوتی و تصویری بگیریم؟

اگر می خواهید با یک کاربر خاص صوتی و یا تصویری ارتباط بگیرید. از دو آیکون گوشی و دوربین فیلمبرداری موجود در بالای صفحه دایرکت اینستاگرام می توانید استفاده کنید. این آیکون ها را لمس کرده و Start را بزنید تا چت صوتی و یا تصویری شما آغاز شود.

ارسال سریع جواب چیست؟

در قسمت دایرکت اینستاگرام پیج های کاری تنظیماتی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید یک سری پیام پیش فرض آماده کنید تا در صورتی که جواب تکراری است از همین پیام ها برای ارسال به افراد دیگر استفاده کنید.

کلام پایانی

در این مطلب با دایرکت اینستاگرام آشنا شدید. در صورتی که صاحب یک پیج کاری هستید برای پیشرفت پیج، دایرکت و پاسخگویی به کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده از دایرکت می توانید با مشتریان خود ارتباط بگیرید.  با داشتن لحنی مناسب و حوصله زیاد افراد بیشتری را به پیج خود جذب کنید.