اینستاگرام در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است؛ اما برای اینکه بتوانید از این برنامه پرطرفدار نهایت استفاده را ببرید باید با تکنیک ها و ترفندهای آن به بهترین نحو آشنا شوید. در این مطلب به معرفی برخی از ترفندهای اینستاگرام می پردازیم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست و می توانید برای مدیریت پیج خود از آن ها استفاده کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ترفندهای اینستاگرام

ترفند اول: مشاهده عکس های لایک شده توسط شما

گاهی ممکن است برایتان پیش آمده باشد که عکسی را لایک کرده باشید، اما آن را سیو نکرده و دوست دارید دوباره تماشا کنید. یا دوست دارید برخی از آن ها را آن لایک کنید و یا به هر دلیل می خواهید تمامی عکس هایی که تا امروز لایک کرده اید را ببنید. برای این کار وارد صفحه پروفایل شده و روی سه نقطه کلیک کنید. در گوشی های آیفون به شکل چرخ دنده است. سپس روی عبارت Post your’ve liked کلیک کنید.

ترفند دوم: پاک کردن تاریخچه جستجو

اگر گوشی شما مدام چک می شود و یا دوست ندارید از خود ردی به جای بگذارید(; می توانید تاریخچه جستجوی خود را با استفاده از این ترفند پاک کنید. وارد صفحه پروفایل شده و روی سه نقطه واقع در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه باز شده روی عبارت Clear search history کلیک نمایید و در نهایت روی عبارت Yes,I’m sure کلیک کنید.

ترفند سوم: اولویت بندی فیلترهای اینستاگرام و مخفی کردن آن ها

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از فیلتر اینستاگرام زیاد استفاده می کنید می توانید فیلترهای مورد علاقه خود را اولویت بندی کنید و آن هایی را که اصلا استفاده نمی کنید را مخفی کنید. برای انجام این کار ابتدا یک عکس جدید در اینستاگرام آپلود کنید. وارد قسمت فیلترها شوید و در سمت راست منو حرکت کرده و گزینه Manage را انتخاب کنید. در کنار هر فیلتر یک آیکون دو خط می بینید که با قرار دادن انگشت روی آن می توانید آن را به سمت بالا بکشید تا جزو گزینه های اول شما باشد. برای اینکه بتوانید یک فیلتر را مخفی کنید تیک کنار آن را بردارید. به همین سادگی!

ترفند چهارم: حذف تبلیغات غیر مرتبط

اینستاگرام با توجه به عکس ها و صفحاتی که لایک کرده اید تبلیغاتی را متناسب با آن ها در تایم لاین شما به نمایش می گذارد. در صورتی که تمایلی به دیدن برخی از این تبلیغات ندارید می توانید اپلیکیشن را از این موضوع آگاه کنید تا الگوریتم اینستاگرام متناسب با علاقه مندی شما این تبلیغات را حذف و یا نمایش دهد. برای حذف این تبلیغات، روی علامت سه نقطه موجود در بالای همان پست کلیک کنید. سپس روی عبارت Hide this کلیک کنید. صفحه ای برایتان باز می شود و از شما می پرسد چرا نمی خواهید این پست را مشاهده کنید. می توانید پاسخ مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید و اینستاگرام را از پست هایی که مورد علاقه شما نیستند مطلع کنید.

ترفندهای اینستاگرام

ترفند پنجم: پاک کردن کامنت ها

ممکن است پستی بارگذاری کرده باشید و افراد مختلفی بخواهند زیر آن کامنت بگذارند؛ اما شاید همه کامنت ها خوشایند شما نباشد. می توانید به راحتی کامنت مورد نظر را پاک کنید. برای این کار وارد پست شوید. انگشت خود را روی کامنت مورد نظر قرار داده و نگه دارید. سپس روی آیکون سطل زباله کلیک کنید. به همین راحتی کامنتی که باعث ناراحتی شما می شود از زیر پست پاک خواهد شد.

ترفند ششم: فیلتر کردن کامنت ها

این ترفند بسیار کاربردی است به خصوص برای پیج های کاری که فالوورهای زیادی دارند و نمی توانند تک تک کامنت های نامناسب را پاک کنند. می توانید یک سری کلمات را مشخص کنید و در صورتی که داخل کامنت این الفاظ به کار برده شده باشند، اینستاگرام آن ها را خود به خود حذف خواهد کرد یا می توانید تعیین کنید کامنت هایی که عبارات تهدید آمیز دارند حذف شوند. وارد صفحه پروفایل شوید. روی آیکون سه نقطه و یا چرخ دنده کلیک کنید. از بین عبارات Comments را انتخاب کنید. عبارت Hide inappropriate commentd را فعال کنید. در این صورت کامنت هایی با عبارت های توهین آمیز حذف می شوند. در قسمت پایینی این صفحه می توانید عبارات نامناسب را تایپ کنید. هر زمان که کاربری آن را در کامنت ها استفاده کند، کامنت او حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش برقراری تماس تصویری در اینستاگرام

ترفند هفتم: ساخت عکس ها و فیلم های خصوصی یک بار مصرف

عکس ها و فیلم های خصوصی یک بار مصرف یکی از بهترین ترفندهای اینستاگرام هست. وقتی دوست دارید عکس و یا کلیپی را برای یکی از دوستان و یا فالوورهای خود بفرستید؛ اما تمایل دارید فقط یک بار توسط فرد مشاهده شود و سریع پاک شود. برای این کار می توانید عکس های یک بار مصرف بسازید و خیالتان راحت باشد که شخص فقط یک بار برای همیشه آن را مشاهده خواهد کرد. وارد قسمت پیام ها شوید. از قسمت پایین صفحه آیکون دوربین عکاسی را انتخاب کنید و عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید و یا عکس جدید بگیرید. سپس روی Next کلیک کنید. شخص مورد نظرتان را انتخاب کنید و در نهایت Send را بزنید.

ترفندهای اینستاگرام

ترفند هشتم : مخفی کردن عکس های تگ شده

اگر یکی از فالوورها و دوستانتان شما را روی پست خود تگ کرده باشد، آن عکس در پیج شما نیز مشاهده خواهد شد؛ اما اگر تمایلی ندارید این تصاویر در پیج شما دیده شوند می توانید آن ها را مخفی کنید. برای مخفی کردن عکس های تگ شده وارد صفحه پروفایل شوید و روی آیکون آدمک کلیک کنید. می توانید روی علامت سه نقطه کلیک کنید و عکس های مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس عبارت Hide photos را انتخاب کنید و یا هر عکس را باز کرده و روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید و همین عبارت را انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب با برخی از بهترین ترفندهای اینستاگرام آشنا شدید. در صورت نیاز می توانید هر یک از این ترفندها را به کار بگیرید و به نحو احسن پیج خود را مدیریت کنید.