اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان و محبوب ترین آن ها در ایران است و در سراسر جهان بیش از یک میلیارد نفر عضو این شبکه هستند. شبکه ای که می توانید در آن با افراد گوناگونی از سراسر جهان و همچنین آشنایان و دوستان خود ارتباط داشته باشید. در این مطلب قصد داریم به معرفی اصطلاحات اینستاگرام بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

پیج

هر شخص برای خود یک پیج دارد. هنگامی که اقدام به ساخت حساب کاربری می کنید، در واقع یک پیج برای خود در اینستاگرام می سازید. برای دیدن پیج خود می توانید روی عکس خود در پایین صفحه اپلیکیشن کلیک کنید. برای دیدن پیج دوستان نیز می توانید آن ها را جستجو کنید.

بیو

متنی است که زیر عکس پروفایل قرار می گیرد و در این قسمت شما به معرفی خود و یا کسب و کارتان می پردازید.

تصویر پروفایل

تصویری است که برای پیج خود انتخاب می کنید و دیگر کاربران شما را با این عکس خواهند دید.

نام کاربری

نامی است که برای حساب کاربری خود انتخاب می کنید و افراد با استفاده از آن می توانند شما را جستجو کنند.

پست

هر عکس و یا کلیپی که در صفحه خود منتشر می کنید پست نامیده می شود. برای ارسال پست می توانید روی آیکون + موجود در پایین صفحه کلیک کنید.

کپشن

متنی است که برای هر پست خود انتخاب کنید و زیر تصاویر قرار می گیرد. کپشن را به تنهایی نمی توانید بارگذاری کنید. حتما باید از یک عکس یا ویدئو استفاده کنید و سپس برای آن کپشن بنویسید.

شیر کردن(share)

اشتراک گذاری یک پست با فالوورها شیر کردن نامیده می شود. می توانید پست و یا استوری که مورد علاقه شماست را برای دوستانتان نیز ارسال کنید.

فید اینستاگرام

اولین صفحه ای که بعد از ورود به اپلیکیشن با آن مواجه می شوید فید اینستاگرام نامیده می شود. در این صفحه می توانید استوری ها و پست هایی که فالووینگ هایتان بارگذاری می کنند را ببینید و به آن ها واکنش نشان دهید.

فالو کردن

فالو به معنی دنبال کردن است. اگر دوست دارید پست هایی که هر کاربری به اشتراک می گذارد را در فید اینستاگرام خود ببینید می توانید برای آن ها درخواست فالو بفرستید. برای دادن درخواست فالو به یک شخص می توانید وارد پیج او شده و از بین گزینه های موجود، عبارت دنبال کردن را انتخاب کنید به کسانی که شما را دنبال می کنند فالوور و کسانی را که شما دنبال می کنید فالووینگ نامیده می شوند.

فالوبک(بازگشت فالو)

اگر شما یک نفر را دنبال کنید و در مقابل او نیز شما را دنبال کند به این عمل فالوبک گفته می شود.

آنفالو

در صورتی که نخواهید یک شخص را دنبال کنید می توانید او را آنفالو کنید. برای این کار می توانید وارد پیج شخص مورد نظر شوید و گزینه دنبال کردن را لمس کنید. سپس عبارت لغو دنبال کردن را انتخاب کنید.

بلاک

در صورتی که افرادی مزاحم شما شده اند و به هر دلیل دیگر تمایلی ندارید با آن ها تعامل داشته باشید می توانید آن ها را بلاک کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کسب لایک بیشتر در اینستاگرام

ریپورت

مجازاتی سنگین تر از بلاک است. به این معنا که در صورتی که خطایی به هر دلیل از شخصی سر بزند و شما بخواهید این مطلب را به اینستاگرام اطلاع دهید می توانید پیج او را ریپورت کنید. در صورتی که پیج آن شخص ریپورت های زیادی دریافت کند، اینستاگرام صفحه او را می بندد.

کا(K)

به معنی هزار یا کیلو است. برای نشان دادن افراد بالای هزار نفر از این عبارت استفاده می شود. به عنوان مثال شخصی ۱۰۰۰ فالوور دارد. برای نشان دادن آن اگر وارد پیج شخص شوید عبارت  K۱ را مقابل تعداد فالوورها خواهید دید. یا زیاد شنیده اید که برخی افراد می گویند ۱۰۰ کا فالوور دارم. یعنی صد هزار نفر دنبال کننده او هستند.

لایک و آن لایک

در صورتی که یک پست مورد علاقه شما باشد برای پسندیدن آن می توانید قلب سفید زیر پست را لمس کنید تا قرمز شود. به این کار لایک کردن گفته می شود. در صورتی که از پسندیدن یک پست پشیمان شده اید می توانید قلب قرمز را لمس کنید.

کامنت و ریپلای

یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام کامنت  نظر دادن به یک پست است. در صورتی که تمایل دارید نظر خود را برای یک پست بنویسید می توانید آیکون کناری قلب زیر پست را لمس کنید و نظر خود را بیان کنید. همچنین می توانید به نظرات دیگران نیز پاسخ دهید که به این کار ریپلای گفته می شود.

اصطلاحات اینستاگرام

بستن کامنت

در صورتی که به هر دلیل نخواهید افراد زیر پست شما کامنت بگذارند می توانید کامنت ها را ببندید.

اعلان ها(نوتیفیکیشن)

هر عکس العملی که فالوورها در مورد پست های شما از خود نشان می دهند اعلانی از آن برای شما ارسال می شود و اینستاگرام این موضوع را به شما اطلاع می دهد.

منشن

منشن یعنی اشاره کردن و در اینستاگرام زمانی که بخواهید از یک یا چند شخص در پست خود نام ببرید به اصطلاح منشن گفته می شود. برای این کار ابتدا علامت @ را تایپ و پس از آن نام کاربری شخص مورد نظر را وارد کنید.

تگ

در صورتی که با دوستان خود عکس گرفته اید و می خواهید آن را منتشر کنید می توانید از تگ کردن نام کاربری آن ها روی عکس استفاده کنید.

هشتگ

هشتگ یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که از آن می توانید برای بهتر دیده شدن در جستجوی افراد از آن استفاده کنید. کلماتی که بیشتر جستجو می شوند و با پست مرتبط هستند را می توانید به عنوان هشتگ استفاده کنید. برای این کار در ابتدای کلمه مورد نظر باید علامت #  را وارد کنید.

اصطلاحات اینستاگرام

استوری

استوری یا داستان قابلیتی است که با استفاده از آن می توانید یک عکس یا ویدئو را ۲۴ ساعت در پیج خود منتشر کنید. برای این کار باید روی علامت + پایین عکس پروفایل خود کلیک کنید.

لایو

به صورت نامحدود و بدون محدودیت زمانی می توانید پخش زنده داشته باشید.

دایرکت

ارتباط مستقیم با کاربران است که همان قسمت پیام دادن اینستاگرام است.

سیو

ذخیره کردن پست ها در اینستاگرام است.

اصطلاحات اینستاگرام

کلام پایانی

در این مطلب با مهم ترین و کاربردی ترین اصطلاحات اینستاگرام آشنا شدید. اگر جزو کاربران قدیمی اینستاگرام باشید ممکن است با همه و یا برخی از آن ها آشنایی داشته باشید. اما اگر جزو افرادی هستید که به تازگی این اپلیکیشن را نصب کرده اید می توانید از این مطلب برای آشنایی بیشتر با اینستاگرام استفاده کنید.