تنظیمات مهم تلگرام
امروزه تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی به شمار می‌رود که کاربران زیادی را به خود جذب نموده است و نسخه های زیاد این شبکه باعث شده که قابلیت های زیادی در اختیار کاربران قرار گیرد و هر یک از این قابلیت ها را می توان در بخش تنظیمات آن فعال نمود . در اینجا می خواهیم برخی از تنظیمات تلگرام را به کاربران آن آموزش دهیم .

افزودن چندین شماره تلفن به یک اپلیکیشن :

استفاده از چند شماره تلفن یکی از قابلیت های مهم تلگرام است که با این قابلیت دیگر نیازی نیست که افراد از چندین اپلیکیشن استفاده کنند ؛ در نتیجه با داشتن یک اپلیکیشن تلگرام میتوان دو یا سه شماره را بر روی آن فعال نمود .

برای انجام این کار کافی است که بر روی دکمه ستینگ کلیک کرده و به مدت چند ثانیه آن را نگه دارید ، در این صورت برای شما گزینه add اکانت می آید که شما با کلیک کردن بر روی آن وارد صفحه ای می شوید که می توانید شماره دیگری را وارد نمایید تا بر روی همین اپلیکیشن خودتان دو شماره یا بیشتر فعال شود .

باید توجه داشته باشید که وقتی که می خواهید شماره دیگر خودتان را نیز فعال کنید همانند زمانی است که تازه تلگرام را بر روی گوشی خود نصب کرده اید و به همین صورت شماره تلفن خود را که وارد کردید یک بعد از سمت تلگرام برای سیم کارت مورد نظر شما ارسال می گردد و بدین ترتیب تلگرام برای سیم کارت مورد نظر فعال می گردد .

تنظیمات مهم تلگرام که باید بدانید

دانلود در پس زمینه :

یکی از قابلیت‌های خوبی که تلگرام دارد این است که به کاربران اجازه می‌دهد که تا حجم GB 1.5 برای فایل های دریافتی و ارسالی می توان استفاده نمود.

در این صورت کاربران به راحتی می توانند که یک فیلم را آپلود کنند و یا اینکه برای شخص دیگری بفرستند یا خیلی راحت آن را دانلود کنند ؛

اما گاهی اوقات که حجم دانلود خیلی بالا است و زمان زیادی را می برد و می خواهیم که از برنامه تلگرام خارج شویم که در این صورت امکان قطع دانلود وجود دارد ، در نتیجه برای اینکه دانلود قطع نشود می توان به بخش تنظیمات تلگرام رفته و وارد گزینه Data and Storage شده که در پایین صفحه یک گزینه به نام Background Download قرار دارد ، هنگامی که این گزینه را در تنظیمات تلگرام فعال کنید حتی اگر در حین دانلود از برنامه خارج شوید باز هم به دانلود خود ادامه می دهد و محتوای دانلودی مورد نظر شما قطع نمی شود .

تنظیمات مهم تلگرام که باید بدانید

دانلود و ذخیره خودکار :

گاهی اوقات در برنامه تلگرام از برخی از کانال ها و گروه ها تعدادی عکس و فیلم هایی ناخواسته بدون اینکه کاربر بر روی آنها کلیک کند ، دانلود می شود که در اینصورت حجم زیادی از میزان بسته اینترنت و فضای زیادی از حجم گوشی همراه و حتی از شارژ باتری نیز کم می کند ،

برای اینکه این حالت پیش نیاید و و به صورت خودکار چیزی دانلود نشود در بخش تنظیمات ، قسمت Data and Storage ، وارد Auto-Download Media شده و

گزینه Using Cellular را کلیک کنید ؛

البته اگر می خواهید که به صورت خودکار دانلود کند این گزینه را روشن نگه دارید و در صورتی که می خواهید به صورت خودکار همه فایل ها را دانلود نکند می‌توانید گزینه را غیر فعال کنید ، البته در صورت روشن نگه داشتن این گزینه می توان میزان حجمی که به کار می برد را تا حدودی تعیین کرد چرا که در پایین این گزینه خط محوری قرار دارد که شما می توانید میزان حجم کاربردی برای فایل‌ها را تعیین کنید .

اگر در این خط محور روی گزینه مدیون بروید مشخص می‌شود که تمام عکس های چت برای شما باز می شود و فیلم ‌ها فقط در حد ۱۰ مگ دانلود می‌شوند و فایل ها نیز در حد یک مگ دانلود می شوند .

در صورتی که روی خط محور میزان استفاده را در حالت زیاد قرار دهید مقدار دانلود در عکسها و فیلمها و فایل ها متفاوت و بیشتر خواهد بود ، مثلاً ویدیو ها در حد ۱۵ مگ و فایل ها در حد ۳ مگ بطور خودکار دانلود خواهد شد . اگر ویدیو یا فایلی حجمش بیشتر از این مقدار باشد کاربر باید خودش بر روی دانلود آن کلیک کند .